Guzki krwawnicze czyli hemoroidy pełnią bardzo ważną funkcję w naszym organizmie – ich obecność wpływa na to, by stolce i gazy nie wydostawały się bez kontroli z ciała. Gdy pojawia się parcie, z hemoroidów odpompowywana jest krew i pozwalają na bezproblemowe wypróżnienie się. Kłopot pojawia się, gdy hemoroidy są mechanicznie uszkodzone – wtedy krew nie zostaje wypompowana do końca. Stale obecna krew prowadzi do stanów zapalnych przez gromadzące się bakterie, obejmujących guzki i tkanki odbytu. Mówimy wtedy o żylakach odbytu, czyli chorobie hemoroidalnej.

Z hemoroidami, czyli żylakami guzków krwawniczych żyje co drugi Polak. Bardzo wiele osób żyje z tą kompromitującą dolegliwością.

ziola na hemoroidy procto vitale packZmianami hemoroidalnymi zagrożeni są ludzie cierpiący  na częste biegunki wywołane przeczyszczającymi środkami farmakologicznymi, a także otyłe osoby, osoby wybierające seks analny i ludzie z zaburzeniami krążenia.

Połowa z nas może zadać pytanie – dlaczego powstaje zapalenie guzków krwawniczych? Żylaki odbytu powstają niezależnie od naszego wieku.

Nieprawidłowemu działaniu guzków krwawniczych sprzyja ciąża, a zwłaszcza – związane z nią zmiany w gospodarce hormonalnej kobiety. Rosnący płód zniekształca czynność jelit i wywiera nacisk naczynia żylne. Nieczęsto po porodzie hemoroidy wracają do naturalnego wyglądu i nie wymagają interwencji lekarza.

Należy włączyć do diety wystarczającą ilość błonnika pokarmowego na dzień. Błonnik naturalnie znajduje się w warzywach, zbożach i owocach i ich przetworach. Zdrowe jest spożywanie pełnoziarnistego chleba, różnego rodzaju weków owocowych i warzywnych, a także klejonych z mąki z pełnego przemiału makaronów. Także za mała ilość wody przyjmowana na dzień jest szkodliwa i prowadzi do może skutkować rozrostem guzków krwawniczych.

Hemoroidami są zagrożone osoby, które o nieprawidłowej diecie. Niedostatecznie duża ilość błonnika znacznie wpływa na powstawanie żylaków guzków krwawniczych.

Najbardziej na nie narażone są osoby prowadzące siedzący tryb życia. Także jeśli w Twojej rodzinie były przypadku hemoroidów, pracujesz dużo przy komputerze, z zawodu jesteś kierowcą czy kolarzem, lubisz seks analny, jeździsz dużo konno, jesteś w grupie ryzyka.

Uważa się, że żylaki odbytu są genetyczne – jeśli w rodzinie zdarzały się kiedykolwiek sytuacje, że pojawiały się problemy z hemoroidami, to bardzo możliwe, że również i Ty będziesz je mieć. Należy pamiętać przy tym, że problem ten dotyczy prawie 505 naszych rodaków.

Nie jest prosto pozbyć się żylaków guzków. Wstydliwa wizyta u proktologa dla większości Polaków jest sporą niedogodnością. Także skomplikowany i krępujący zabieg to nie jest coś, na co ma czas i ochotę 50% społeczeństwa. Leczenie hemoroidów nie jest łatwe.

Dlatego warto zainteresować się alternatywnym sposobem leczenia zapalenia guzków krwawniczych. Ratunkiem od bólu i skrępowania mogą być zioła na hemoroidy Procto Vitale. Działanie ziół jest sprawdzone przez wielu konsultantów zaszokowanych tym, jak bardzo te zioła są skuteczne. Jeśli nie chcesz z różnych względów iść do specjalisty i niepewnie szukasz alternatywy dla zabiegu chirurgicznego – sprawdź zioła na hemoroidy.

Zapraszamy na stornę: http://ziolanahemoroidy.pl – czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *