Nasze nogi po upalnym lecie są bardzo osłabione, a skóra bardzo sucha. Ekspozycja słoneczna nie tylko nadaje atrakcyjnego brązowego koloru, ale także negatywnie oddziałuje na poziom uwodnienia tkanek skórnych, powodując wysychanie skóry. Szczególnie upały przyczyniają się do wyraźnego obniżenia kondycji naskórka nóg. Aby nasza skóra bezpiecznie przeszła z okresu lata w okres mroźnej zimy, należy ją odpowiednio przygotować. Posłużyć temu mają wybrane zabiegi na nogi. Kluczem do powodzenia każdej kuracji, czy to kosmetycznej, czy kosmetologicznej jest regularność. Pamiętajmy więc, aby czynności włączyć w codzienny rytuał pielęgnacyjny.

Terapia dźwiękami o wysokiej częstotliwości jest bardzo ceniona w całej Europie Zachodniej. Swoją popularność zawdzięcza emisji wiązek, które wnikają w warstwy skórne. Dzięki niej działanie wielu kosmetyków jest dużo bardziej skuteczne. 

Innowacyjną odmianą terapii ultradźwiękowej jest jonoforeza, która powoduje oddziaływanie wiązek na komórki tłuszczowe, pośrednicząc w ich rozpadzie. Jest to świetny sposób wspomagania ćwiczeń fizycznych.

Krem na cellulit

Cellulit jest przypadłością, która dotyczy każdej kobiety. O jego eliminację warto zadbać już zimą, wdrażając intensywną kurację kosmetykami, aby cieszyć się gładką i nawilżoną skórą wiosną i latem. Pamiętajmy, że krem na cellulit będzie skuteczny, jeśli w jego składzie znajdzie się składnik aktywny, powodujący wniknięcie kosmetyku do głębszych warstw skórnych i oddziaływanie na procesy fizjologiczne organizmu. Priorytetowa też jest poprawna aplikacja. Produkt musimy nanieść dłonią i intensywnie wmasować. Trzeba unikać wklepywania, ponieważ taki sposób nakładania nie spowoduje odpowiedniego wniknięcia kosmetyku wgłąb skóry.

Najlepiej korzystać ze specyfików pochodzenia naturalnego, ponieważ niektóre rośliny działają dużo lepiej od syntetycznych składników. Wśród nich znajdują się :

– pietruszka – działa moczopędnie, a więc pozwala pozbyć się nadmiaru wody zalegającej w organizmie

– bluszcz – składniki zawarte w tej roślinie rozbijają tkankę tłuszczową

– czarna rzepa – może pochwalić się wysoką zawartością związków siarki, które uwalniają olejki goryczne, przez co przyspieszone jest spalanie tkanki tłuszczowej i redukowanie pomarańczowej skórki

Pozbądź się uciążliwego owłosienia – depilacja laserowa vectus

Depilacja laserowa laserem Vectus to trwałe usunięcie włosów z wybranej części ciała.

Depilacja laserowa za pomocą lasera vectus pozwala na całkowicie nowoczesne pojęcie usuwania włosów, poprzez indywidualne dopasowanie mocny urządzenia do typu i gęstości owłosienia.  Ponadto, emitowane wiązki przez laser docierają do mieszków włosowych, gdzie dokonują całkowitej destrukcji włosa. Z tego powodu, już po kilku zabiegach można wyeliminować włosy z nóg i cieszyć się gładką oraz miękką skórą.

Depilacja laserowa zapewnia maksymalny komfort. Warto zasięgnąć opinii pacjentek korzystających z dobrodziejstwa tego sprzętu. Recenzje są wyłącznie pozytywne.

Należy także wspomnieć o zdrowotnych uwarunkowaniach, w przypadku których używany jest laser vectus. Mowa tu głównie o paniach, które mają nawracające problemy ze wrastającymi włoskami. Inną, genetyczną przypadłością jest występowanie nadmiernego owłosienia. Gdy lekarstwa hormonalne są bezradne, należy sięgnąć, po wcześniejszej konsultacji, po depilację laserową.

Podsumowanie

Zima to okres w którym warto szczególnie zadbać o regenerację skóry po wyczerpującym lecie i szkodliwym promieniowaniu UV. Tak więc, zastosujmy w codziennej pielęgnacji, kremy na cellulit. Oprócz tego, zdecydujmy się na depilację laserową, aby cieszyć się perfekcyjną skórą.

Ten artykuł ma 6 komentarzy

 1. Z takich rzeczy co pozbywaja się wody z organizmu to jeszcze bym podpowiedziała zieloną herbatę i arbuza, także warto pić na cellulit 😀

  Odpowiedz
 2. a zna ktoś jeszcze domowe i skuteczne sposoby na cellulit? nie ukrywam, że niby lato jest już całkiem poważne to ja jeszcze się jakoś za grudki nie wziałam xD jak zwykle u mnie wszystko na ostatni moment xD

  Odpowiedz
 3. jezeli chodzi o domowe sposoby to peeling z fusow od kawy i takie maseczki z kawa i cynamonem z olejem kokosowym. przy maseczce trzeba zostawic tatke na kilkadziesiat minut i sie owinac folia 🙂 tanie a dobre sposoby.. babcine sposoby z prysznicem z zimna woda tym bardziej sie przyda na cellulit 🙂

  Odpowiedz
 4. Ahhhhh cellulit jak się go pozbyć to ja już nie wiem.. Człowiek ćwiczy, biega, lata, zdrowo je i się masuje i jeszcze to nie jest jeszcze to… Z tą kofeiną to można znaleźć z nią jakiś krem na cellulit?

  Odpowiedz
 5. ja nakładam vialise z kofeiną i powiem, ze jak na razie to najlepszy krem na cellulit jaki dotychczas mialam… a mialam takich kosmetyków na prawde wiele…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *