usuwanie włosów laserem

Laserowe usuwanie włosów to nowoczesna technologia niszczenia mieszków włosowych za pomocą promieniowania świetlnego. Laser jest skuteczniejszą techniką, dlatego liczba sesji depilacyjnych będzie mniejsza niż w przypadku zabiegu, który niszczy mieszki włosowe przy pomocy błysków światła. Zaletą technologii laserowej jest również to, że można ją zastosować na skórę od najjaśniejszego do najciemniejszego koloru i każdego rodzaju włosów.

Trwałe usuwanie włosów jest tym, czego oczekują nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Podczas zabiegu depilacji laserowej wysoka temperatura niszczy mieszek, bez którego nie jest możliwy wzrost włosów. W rzadkich przypadkach pojawiają się znowu cienkie włosy, które mogą być usunięte punktowo.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Jedyny zakaz przed zabiegiem jest związany z poparzeniem słonecznym, dlatego aby poddać się tej procedurze należy zrezygnować z wizyty w solarium. Jeżeli ktoś wrócił właśnie z wakacji i posiada świeżą opaleniznę będzie musiał odczekać przynajmniej 3 tygodnie, aby skorzystać z depilacji laserowej.

DepilacjaVectus – Depilacja laserowa Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc, 81-519 Gdynia
Telefon: 58 506 65 99
https://depilacjavectus.pl/depilacja-laserowa-gdynia/

Z jakich laserów warto skorzystać?

Obecnie istnieje wiele urządzeń do depilacji laserowej i każde urządzenie ma swoją własną charakterystykę. Niektóre z nich nie usuwają jasnych lub rudych włosów lub nie usuwają włosów na śniadej skórze. Laser diodowy ma wysoką moc i działa z każdym rodzajem skóry i włosów, dzięki czemu można dostosować wszystkie parametry i zmieniać ustawienia. Takie funkcje dają możliwość zapewnienia stałego poziomu bezpieczeństwa, bez względu na czynniki zewnętrzne.

Obecnie za najbardziej postępowy uważany jest laser diodowy Vectus. Jest on liderem w dziedzinie depilacji laserowej przewyższając wydajnością, komfortem i bezpieczeństwem wiele innych urządzeń do depilacji. Zastosowanie czytnika Skintel pozwala na bieżąco sprawdzać poziom melaniny w skórze, dzięki czemu w odpowiednim czasie dobierana jest moc lasera. Dzięki takiej możliwości, już 2 tygodnie po opalaniu można poddać się depilacji laserowej nie obawiając się powstaniu oparzeń. Laser Vectus pozwala osiągnąć pożądane efekty z zachowaniem całkowitego bezpieczeństwa dla każdej osoby poddającej się zabiegowi.

Dla zainteresowanych polecamy https://www.rmf.fm/magazyn/news,17482,czy-depilacja-laserowa-jest-skuteczna.html

Dlaczego warto zdecydować się na usuwanie włosów laserem?

Pozbycie się włosów na zawsze to perspektywa oczekiwana przez każdego. Nie trzeba codziennie golić skóry ani czekać, aż włosy urosną wystarczająco, by rutynowo usunąć włosy. Istniejąca kiedyś opinia, że taka procedura jest bolesna została obalona dzięki pojawieniu się na rynku lasera Vectus, który nie powoduje żadnego dyskomfortu u pacjenta.

depilacja laserowa twarzyDepilacja laserowa może zostać zastosowana na takie regiony ciała jak:

 • Twarz
 • Szyja i kark
 • Ręce
 • Plecy
 • Brzuch
 • Bikini
 • Pośladki
 • Nogi.

Ile procedur jest potrzebnych, aby pozbyć się włosów?

Najczęściej konieczne jest zastosowanie od 4 do 6 zabiegów w odstępach 4 do 10 tygodni. A co bardzo ważne, osiągnięte efekty są nie tylko skuteczne, ale także trwałe.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej to:

 • Ciąża i laktacja
 • Rak
 • Cukrzyca
 • Aktywna forma opryszczki na skórze w obszarze planowanej depilacji
 • Świeża opalenizna.

Dlaczego laser jest przeciwwskazany przy świeżej opaleniźnie? Nikt nie może zagwarantować zachowania zdrowej skóry po intensywnym naświetlaniu promieniami ultrafioletowymi dla kogoś ze skórą bardziej wrażliwą, istnieje ryzyko pigmentacji poszczególnych obszarów. Po zabiegu depilacji laserowej przez kilka dni należy stosować krem kojący można również użyć specjalnych lekkich emulsji, aby chronić skórę przed promieniami UV.

 

Ten artykuł ma 6 komentarzy

 1. A o tej świeżej opaleniznie pierwsze słysze, dobrze wiedziec, bo niedługo mam pierwsza depilacje nóg, wiec bede musiala sobei odpuscic solarium w tygodniu..

  Odpowiedz
 2. Faktycznie jak się czyta o tym laserze do depilacji Vectus to brzmi to jak jakiś cud techniki. Zastanawia mnie to w jaki sposób on dokonuje tego pomiaru melaniny w skórze.

  Odpowiedz
 3. Byłam ostatnio w gabinecie Clinica Cosmetologica w Gdyni i skorzystałam z zabiegu depilacji laserowej. Jestem po drugiej wizycie i wszystko wskazuje na to, że czekają mnie kolejne dwie, ale już widzę, że pozbyłam się wielu włosów. Bardzo polecam, sami profesjonaliści.

  Odpowiedz
 4. Dla mnie depilacja bikini to coś okropnego… Trochę się boję, że depilacja laserem w takim miejscu może być bolesna – ktoś coś wie na ten temat?

  Odpowiedz
  • Z tego co mówiła moja kumpela, to depilacja laserowa bikini w ogóle nie boli. Sama robiła sobie taki zabieg, nie miała żadnych przeciwwskazań do depilacji. Bała się strasznie przed pierwszą wizytą, ale bólu nie było 😀

   Odpowiedz
 5. Poszłam na darmową konsultację, bo właściwie czemu nie skorzystać i dowiedziałam się o wszelakich przeciwwskazaniach do depilacji laserowej. Wszystko jest w porządku, chyba się zdecyduję 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *