Depilacja laserowa ciała.

Depilacja laserowa zyskuje na popularności. Jest zabiegiem, który nie tylko podnosi atrakcyjność fizyczną i gwarantuje pełny komfort (zwłaszcza kobietom), ale też korzystnie wpływa na zdrowie skóry. Dlaczego? Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa – pytania najczęściej nurtujące pacjentów
Czy depilacja laserowa sprawi mi ból? Depilacji laserowej może towarzyszyć pewien dyskomfort, związany z punktowym odczuciem ciepła na skórze. Dlatego warto zdecydować się na laser z systemem chłodzącym (Vectus posiada system Advanced Contact Cooling, który chłodzi skórę przed, w trakcie i po zabiegu).
Czy depilacja laserem Vectus jest skuteczna? Depilacja laserowa Vectus zapewnia największą skuteczność ze wszystkich dostępnych metod. Dzięki serii zabiegów można trwale usunąć aż 95% owłosienia. Pozostałych 5%, które ewentualnie pojawi się w ciągu roku, usuwamy w trakcie jednego dodatkowego zabiegu.
Czy po depilacji laserem występuje problem wrastających włosów lub zapalenie mieszków włosowych? Jeśli masz skłonności do tego typu dolegliwości to właśnie depilacja laserowa jest najlepszym rozwiązaniem. Po wykonaniu serii zabiegów za pomocą lasera Vectus, usuniesz zbędne owłosienie w sposób trwały, a co za tym idzie problemy te nie będzie występować.

WRASTAJĄCE WŁOSKI – ICH LECZENIE JEST CZASOCHŁONNE

Wrastające włoski można wyleczyć środkami np. na bazie kwasu mlekowego. Jaką mamy jednak gwarancję, że nie wrócą? Jeśli do golenia używamy klasycznych maszynek lub nawet elektrycznych depilatorów, to żadną. Ich stosowanie podrażnia skórę i sprawia, że nowe włosy nie wyrastają, ale skręcają się i przybierają postać czarnych kółek. Są więc skutkiem klasycznych sposobów i tylko depilacja laserowa zapobiega temu schorzeniu.

ZAPALENIE MIESZKÓW WŁOSOWYCH TO TEŻ PROBLEMDepilacja laserowa laserem Vectus.

Jeśli wskutek używania maszynek, depilatorów, plastrów czy wosku dojdzie do zakażenia bakteryjnego, to często mamy zapalenie mieszków włosowych. Jest ono uciążliwe, ponieważ powoduje świąd, pieczenie, skupiska grudek i krost, które znacząco obniżają estetykę. Leczenie, tak samo jak przy wrastających włoskach, może przywrócić równowagę skóry, jednak czas na to poświęcony jest wymagający. Poza tym tylko depilacja laserowa zapewnia, że zapalenie nie wróci.

DEPILACJA LASEROWA – OPINIE I PRZECIWWSKAZANIA

Pojawiające się opinie na temat depilacji laserowej inspirują do podjęcia decyzji i skorzystania z zabiegu. Głównie dlatego, że rezultaty widoczne są od razu, a satysfakcja przychodzi już po pierwszym użyciu lasera. Pozytywne efekty przekładają się automatycznie na kondycję psychiczną – rodzą więcej energii, pewności siebie, a także powodzenie w kontaktach towarzyskich i zawodowych. Oferta depilacyjna współczesnej medycyny estetycznej to według pacjentów propozycja zarówno estetyczna, jak i zdrowotna.

Depilacja laserowa Sopot – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

Specjaliści zalecają 4-6 powtórzeń w odstępach 4-10 tygodni. Oczywiście są to kwestie ustalane indywidualne, zależne od depilowanego miejsca i predyspozycji genetycznych pacjentów. To one decydują często o tym jak szybko rosną nowe włosy. Po laserze proces ten jest spowalniany na tyle, by cieszyć się efektami i chcieć je jak najdłużej utrzymać. Depilacja laserowa przeciwwskazania lokuje wśród chorób skóry, do których zaliczamy:

 • raka.
 • łuszczycę.
 • bielactwo.
 • grzybicę.
 • infekcje bakteryjne.
 • infekcje wirusowe.
 • zmiany alergiczne.
 • trądzik.
 • wypryski.

CZY DEPILACJA LASEROWA BOLI, PIECZE LUB SWĘDZI?

Każdy zainteresowany zabiegiem pacjent pyta o to czy depilacja laserowa boli, wywołuje świąd lub pieczenie. Pytanie jest naturalne, a odpowiedź brzmi: nie. Wszystkie odczucia są kwestią indywidualną, dlatego, że ciało składa się z wielu obszarów o różnej wrażliwości, skóra kobiet jest cieńsza niż mężczyzn, a dodatkowo pacjent ma indywidualny próg bólowy. Depilacja laserowa z reguły jednak nie powoduje żadnego z wymienionych objawów, choć u niektórych jest związana z dyskomfortem – szczególnie depilacja laserowa bikini.

LASER DO DEPILACJI VECTUS – KORZYSTNE POŁĄCZENIE TECHNOLOGIIDepilacja lasrowa bikini.

Popularność na świecie zyskał w ostatnich latach laser do depilacji Vectus. Jego skuteczność opiera się na wysokiej technologi. Zabieg laserem Vectus trwa zaledwie kilka lub kilkanaście minut, radzi sobie z każdym typem owłosienia i można go stosować w wielu miejscach. Możliwa jest np. depilacja laserowa pach, nóg, bikini, klatki piersiowej, pośladków, pleców, brody, ramion. Bezpieczeństwo i efekt lasera Vectus zawdzięczamy technologiom Skintel, Advanced Contant Cooling oraz Photon Recycling.

DEPILACJA LASEROWA I POSTĘPOWANIE PO ZABIEGACH

„Dostosowanie się do wskazówek i zasad po wyjściu z gabinetu, sprawia, że skóra się regeneruje, a pacjent nie jest narażony na wystąpienie powikłań.” – mówi Karolina Głowacka, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Depilacja laserowa wymaga uważnego podejścia – nie zaczyna się na dawce lasera i nie kończy się na niej. O czym trzeba pamiętać? Przede wszystkim o nawilżeniu i stosowaniu kosmetyków z właściwościami odżywczymi. To najszybsza droga do wzmocnienia skóry, uniknięcia przesuszenia i dostarczenia wartości odżywczych.

Dlatego wszystkie balsamy na bazie ziół, roślin, witamin i naturalnych kwasów są wskazywane jako najbardziej przydatne. Unika się z kolei substancji wytwarzanych sztucznie tj. np. silikony, SLSy, parabeny i PPGI. Poza tym konieczne jest smarowanie ciała kremami z wysokim filtrem UV, jeśli narażeni jesteśmy na kontakt z promieniami słonecznymi. Przez kilka dni po zabiegu nie chodzimy na basen, do sauny, do solarium i na siłownię. Depilacja laserowa pach uniemożliwia też sięganie po dezodoranty i antyperspiranty.

Ten artykuł ma 5 komentarzy

 1. @samanta23 Byłam już na kilku zabiegach depilacji laserowej w Clinica Cosmetologica – Gdańsk i szczerze mogę powiedzieć, że nie powoduje ona najmniejszego bólu 🙂

  Odpowiedz
 2. Depilacja laserowa to jedyny dobry sposób na aby się pozbyć wrastających włosków, więc jak ktoś się zmaga z tym problemem to polecam. Wiem jak wrastające włoski potrafią utrudnić człowiekowi życie 🙂

  Odpowiedz
 3. hey dziewczyny ja rowniez preferuje zabieg depilacji laserowej. Jest tyle dobrych opinii na ich temat, które pozwalają dojść do wniosku, że jest to bardzo fajna opcja w celu pozbycia się niechcianego owłosienia ^^

  Odpowiedz
 4. jak ktoś się wybiera na depiaclję laserową to polecamskorzystać z profesjonalnej kliniki medycyny estetycznej, w której posiadają laser do depilacji Vectus. Jes to jeden z najlepszych laserów do depilacji dostępnych na rynku i możecie być pewne, że po przepisanej serii zabiegów przez specjalistę będziecie mieli idealnie gładką skórę!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *