Trwała depilacja pach

Depilacja to niezwykle ważny element dbania o swój własny wygląd, zwłaszcza dla kobiet. Depilacja to oczywiście usuwanie zbędnego owłosienia, poprzez wyrywanie go. Obecnie jednak wśród rodzajów depilacji istnieją sposoby, które polegają na nieco innych, bardziej zaawansowanych technologicznie zasadach. Przyjrzyjmy się więc dwóm zabiegom depilacyjnym, aby dowiedzieć się, który z nich daje lepsze efekty.

Tradycyjna depilacja woskiem

Depilacja woskiem polega na mechanicznym usuwaniu włosków, a więc ich wyrywaniu. Zadaniem wosku jest przykleić się do włosa i usunąć go wraz z cebulką. Jak to działa? Rozgrzany, płynny wosk nakładany jest zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Powoduje to, że dociera on bardzo głęboko i po zastygnięciu, a następnie oderwaniu, jest w stanie usunąć włos wraz z jego cebulką. Pozbycie się owłosienia w taki sposób gwarantuje, że odrastanie trwać będzie długo, od dwóch do nawet pięciu tygodni, a włosy depilowane regularnie będą stawać się rzadsze i cieńsze. Warto jednak pamiętać, że wosk do depilacji stanowi  przeciwwskazania do użycia przez osoby które:

  • są na niego uzależnione
  • są chore na stany zapalne i ropne skóry, lub też zapalenie żył
  • posiadają żylaki

Do zalet tego zabiegu należą m.in:

  • natychmiastowy efekt po zabiegu
  • możliwość depilowania wszystkich okolic ciała
  • nie powoduje on świądu i pieczenia po zabiegu
  • jej efekt utrzymuje się długo

 

Co ważne, mogą z niej korzystać dosłownie wszyscy, gdyż nie ma wobec niej żadnych ograniczeń, prócz tych związanych z przeciwwskazaniami do używania wosku. Depilować mogą  się zarówno nastolatkowie, osoby w wieku średnim i starszym, zarówno kobiety, jak i mężczyźni. 

Nowoczesna depilacja laserowa

Współczesny rozwój technologii pozwolił na wykorzystanie jej w wielu dziedzinach, co nie ominęło także depilacji. Depilacja laserowa, o której mowa, to obecnie najefektywniejszy, a zarazem bardzo popularny zabieg depilacyjny. Laserowe usuwanie owłosienia wykonuje się w oparciu o najnowocześniejszy sprzęt, jakim jest Laser Vectus. Jest to laser diodowy, który bazuje na specjalistycznej technologii, która sprawia, że światło lasera trafia bezpośrednio w komórki barwnikowe włosa, nie oddziałując w żaden sposób na inne, otaczające włos tkanki, a więc i skórę.

Laserowa depilacja Vectus jest  przede wszystkim  bezpieczna dzięki zastosowaniu czytnika melaniny. Pozwala on na dokonanie pomiaru poziomu melaniny w skórze. Na jego podstawie Vectus automatycznie dobiera moc lasera, dzięki czemu zabieg tym urządzeniem jest niegroźny dla naszego zdrowia. Warto wspomnieć, że zabieg ten jest całkowicie bezbolesny i nie powoduje żadnych nieprzyjemnych dolegliwości. Wszystko to pozwala osiągać bardzo zadowalające rezultaty i gwarantuje skuteczne i trwałe usuwanie owłosienia. Dodatkowo zabieg laserem Vectus  pozwala na skuteczne pozbycie się problemu jakim są wrastające włoski. Usuwanie owłosienia laserem jest w stanie wyeliminować wrastające włoski po
depilacji wykonanej innym sposobem. Depilacje laserem Vectus są więc niezwykle przydatne, gdyż gwarantują wysoki komfort pozbycia się zbędnego owłosienia w bardzo szybki i skuteczny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *