Test na chlamydię

Istnieją trzy rodzaje bakterii Chlamydia. Najbardziej znaną i popularną jest trachomatis, lecz rozróżnia się również pneumioniae i psitacci. Każda z odmian ma inny choroby, drogi zakażenia oraz sposób leczenia. Dobrze jest wiedzieć, iż bakterią nie można zarazić się przez bezpośredni kontakt z drugą osobą.
Chlamydia pneumioniae. Jedna z odmian, która dotyka dwie grupy wiekowe – młode osoby oraz ludzi w starczym wieku. Dla osób w podeszłym wieku zagraża wręcz życiu. Atakuje między innymi oskrzela lub też krtań. Odmiana tej choroby jest ciężka do wyleczenia, bowiem jest lekooporna.

Chlamydia psitacci. Powoduje bóle opłucnowe albo ból głowy – migrenę. Można się nim zarazić poprzez kontakt z chorymi ptakami. Psitacci jest niezwykle groźna dla człowieka. Osoby zakażone są niezwykle podatne na stres, nerwicę, lęki depresyjne, a nawet anemię. Można także wyróżnić znaczną bezsenność. Bakterię leczy się za pomocą antybiotyków, jednak w przypadkach ciężkiego przebiegu choroby może być konieczny pobyt w szpitalu w celu skutecznego leczenia.

Zrób test na Chlamydię i przekonaj się o swoim stanie zdrowia

Chlamydia trachomatis. Zakażenie jest powodowane przez kontakt seksualny bez użycia prezerwatyw. Niezwykle ważne jest unikanie przygód z nieznajomymi, dopiero co poznanymi ludźmi – mogą oni być zarażeni Chlamydią, Na chwilę obecną nie istnieje żadna szczepionka całkowicie chroniąca przed trachomatis. Bakteria jest groźna szczególnie dla kobiet w ciąży oraz dla dziecka. Niekiedy prowadzi do niepłodności. Najczęściej jednakże ten problem dotyka panie. Objawami mogą być również bóle dróg moczowych lub stawów, bóle jąder i tym podobne.

Chlamydia jest groźna w szczególności dla dzieci. Jeśli przyszła matka zostanie zakażona, wówczas narażony jest płód. W późniejszym czasie dziecko może być nosicielem Chlamydii, co jest dla niego o wiele bardziej groźnie w porównaniu z dorosłym. Kobiety w ciąży powinny być świadome, że Chlamydia może wielokrotnie prowadzić do wielu zagrażających życiu – jej i dziecka – komplikacji. Często może też wystąpić bezpłodność u kobiet oraz mężczyzn powodowana zapaleniem narządów miednicy mniejszej.

Chlamydię bardzo ciężko zdiagnozować, ponieważ nie ma ona stałych symptomów alarmujących o możliwej chorobie. Należy z tego powodu uważać na siebie, aby zminimalizować ryzyko zakażenia.

W dużej mierze przypadków objawy nie pojawiają się tuż po zakażeniu. Mogą wystąpić nawet po okresie kilku miesięcy. Zaraz po ich objawieniu się obowiązkowa jest wizyta u specjalisty, z którym należy w kolejnym etapie rozpocząć leczenie przywracające do pełnego zdrowia. W tym czasie trzeba unikać kontaktów płciowych, szczególnie bez użycia zabezpieczenia.

test chlamydia - zrób test domowyWarto wcześniej zrobić domowy test na Chlamydię, który – w porównaniu z refundowanymi, przeprowadzanymi w specjalistycznych ośrodkach – jest prawie stuprocentowo skuteczny i pewny.

Chlamydia test, zwany w skrócie PCR-em, można wykonać indywidualnie w domu. Wystarczy zamówić zestaw do pobrania próbek, a później pobrać wymaz i nanieść na test. Po kilku chwilach pojawi się odpowiedni wynik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *