Cellulit jest popularnym problemem kobiet, który wiąże się z ich gospodarką hormonalną – dlatego właśnie mężczyźni nie miewają z nim problemów. Często nazywa się go „skórką pomarańczową”, ponieważ zmienia strukturę skóry na udach, brzuchu czy pośladkach tak, że przypomina skórkę tego owocu. Zdecydowanie ponad połowa kobiet ma problem z cellulitem, dlatego też warto dowiedzieć się, w jaki sposób działać, żeby zapobiegać jego rozwojowi oraz minimalizować już powstałe zmiany. Podstawą jest dieta, ruch oraz dobrze, z namyłem dobra krem na cellulit, który potrafi zdziałać bardzo wiele w tej nierównej walce.

Jak powstaje cellulit?

To efekt nierównomiernego rozłożenia pod skórą tkanki tłuszczowej oraz różnych substancji, między innymi wody (tak zwany cellulit wodny, który następnie ulega przemianie w tłuszczowy). Estrogen sprzyja rozwijaniu się i wzrostowi komórek tłuszczowych, a te z kolei, rosnąc, powodują zaburzenia w krążeniu krwi i limfy. Prowadzi to do tworzenia się grudek, zagłębień i innych nieestetycznych efektów, które nie prezentują się dobrze. Niektóre kobiety mają wrodzone, odziedziczone po mamie predyspozycje do szybszego i intensywniejszego rozwoju cellulitu, jednak w różnym stopniu dotyka on każdej. Stosując odpowiednie środki zaradcze można zapobiec postępowi lipodystrofii, a co za tym idzie, spowolnić powstawanie zmian na skórze brzucha, pośladków lub ud.

Vialise na Cellulit - kremSkoncentrowane serum Vialise

Wiele kobiet nie wierzy w kremy na cellulit i uważa, że stanowią zbędną inwestycję. Nic bardziej mylnego – dobrze dobrane serum ujędrniające jest niezwykle pomocne z zwalczaniu tego problemu. Skóra musi mieć szansę na uelastycznienie się, a pomoże z tym na przykład serum Vialise na cellulit. Ten produkt ma niezwykle bogaty, oparty na naturalnych składnikach skład. Zawiera ekstrakty ze znanych ze swoich dobrych właściwości roślin (między innymi bylicy, bluszczu, alg morskich, kasztanowca, guarany) a także substancje korzystnie wpływające na skórę i warstwy podskórne (d-panthenol, kofeina, rutyna). Właściwe połączenie wszystkich tych składników powoduje, że Vialise działa na cellulit kompleksowo – nie tylko ujędrnia skórę, ale też wzmacnia naczynia krwionośne, poprawia sprawność i jakość krążenia krwi, a także stymuluje spalanie tkanki tłuszczowej. Używane dwa razy dziennie pozwala uzyskać prawdziwe efekty.

efekty vialise

Ćwiczenia i dieta

Rozwojowi cellulitu sprzyja nadmierne spożycie węglowodanów, soli oraz wysoko przetworzonej żywności. Konserwanty, barwniki, sól spowalniają przemianę materii i powodują utrzymywanie wody w organizmie, co przekłada się na problemy nie tylko z wagą, ale i z jędrnością skóry. Jeśli do tego prowadzi się siedzący tryb życia (co dziś nie jest wcale szczególnym ani rzadkim zjawiskiem), poziom narażenia na powstanie skórki pomarańczowej drastycznie wzrasta.

Warto więc przyjrzeć się swoim codziennym zwyczajom i nieco je zmodyfikować. Nie trzeba od razu stawać się codzienną bywalczynią klubów fitness i siłowni, jednak przyda się wprowadzenie odrobiny ruchu w formie częstych spacerów lub wypadów na basen i rower. Dieta powinna być lekka, tak, by nie przekraczała dziennego zapotrzebowania na kalorie i białko, a także nie zawierała sztucznych dodatków i nadmiarów soli.

Vialise na Cellulit - krem

Ten artykuł ma 2 komentarze

  1. Zapewniam, że nie będziecie musiały stosować żadnych maści ani zabiegów, jak będziecie aktywne. Cellulit to nic innego jak tłuszcz. Oczywiście w innej formie i spowodowany nieprawidłową gospodarką hormonalną oraz przemianą materii, ale właśnie aktywność fizyczna zapobiega jego powstawaniu. Do dzieła!

    Odpowiedz
  2. Masaże na cellulit podobno dobrze działają, ale pod warunkiem, że się do nich nie ograniczycie. Lepiej stosować je razem z wcieranymi w skórę ziołami i wtedy jedno i drugie się uzupełnia.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *