Hemoroidami potocznie nazywa się żylaki odbytu. Same hemoroidy są po prostu żyłami występującymi przy ujściu odbytu. Pełnią one ważne funkcje, dlatego w przypadku nieprawidłowego ich działania pojawiają się bardzo przykre dolegliwości. Ponadto, nieleczone hemoroidy mogą prowadzić do powikłań i wystąpienia innych, poważniejszych schorzeń.

Jak leczyć hemoroidy

W terapii leczenia hemoroidów można wykorzystywać różne metody. Najbardziej polecane są oczywiście sposoby naturalne. Pozwalają one na wyleczenie tej kłopotliwej przypadłości bez składników szkodliwych dla wątroby i innych narządów. Bardzo często polecane są zwłaszcza preparaty ziołowe, do stosowania zewnętrznego i wewnętrznego. Tak zwane domowe sposoby na hemoroidy działają zwykle nie tylko leczniczo, ale i profilaktycznie. Można używać ich więc także wtedy gdy hemoroidy były leczone w sposób standardowy.

Naturalne sposoby na hemoroidy

Naturalne sposoby leczenia często nie tylko zmniejszają dolegliwości, ale również likwidują właściwą przyczynę choroby. W przypadku hemoroidów bardzo często czynnikiem powodującym dolegliwości są zaparcia. Można pozbyć się ich w sposób naturalny, stosując jedynie odpowiednią dietę oraz zestaw ziół. Moc natury jest niemal nieograniczona, trzeba jednak pamiętać, że zarówno w przypadku samych zaparć, jak i początkowych objawów hemoroidów należy działać zanim schorzenie w pełni się rozwinie.

Procto Vitale na hemoroidy

Zioła na hemoroidy można przyjmować pojedynczo lub zastosować środki, które stanowią połączenie kilku roślinnych składników. Jednym z takich leków jest na przykład Procto Vitale. Ten środek zawiera między innymi rdest ptasi, działający rozkurczowo, co pozwala zmniejszyć problemy z wydalaniem zarówno w przypadku zaparć jak i hemoroidów. Dzięki odpowiedniemu połączeniu ziół Procto Vitale jest preparatem skutecznym i zbiera pozytywne opinie nie tylko w internecie.

Oprócz sposobów ziołowych doraźnie można stosować metody, które mają na celu zmniejszenie samych dolegliwości. Nie zawsze jednak działają one tak samo skutecznie u różnych osób. Polecane są przede wszystkim czopki, wykonane na przykład z propolisu, czyli kitu pszczelego. Propolis ma działanie odkażające,a dodatkowo może nieco zmniejszyć ewentualny stan zapalny. Zewnętrznie można stosować same zioła, w formie nasiadówek lub okładów, w zależności od stopnia natężenia objawów. Najczęściej polecanymi ziołami do leczenia zewnętrznego w przypadku hemoroidów są rumianek i kora dębu. To pierwsze zioło ma działanie przeciwbakteryjne, natomiast kora dębu działa ściągająco, co pozwala nieco zmniejszyć zmiany chorobowe. W przypadku występowania obrzęku doradza się również okłady z lodu.

Leczenie hemoroidów

Leczenie hemoroidów w zaawansowanym stadium polega na zastosowaniu zabiegu, który ma na celu usunięcie powiększonych hemoroidów. Jeden z nich jest założenie specjalnej opaski nad zmienionym naczyniem, drugi wymaga użycia światła laserowego. Po zabiegach nadal warto dbać o swoją dietę oraz stosować odpowiednie preparaty ziołowe przeciwko zaparciom, ponieważ zmiany mogą wystąpić także w innych naczyniach.

Więcej informacji także na stronie: http://ziolanahemoroidy.pl

Ten artykuł ma 2 komentarze

  1. Procto vitale nie jest złe, ale trzeba pamiętać, że nie można polegać tylko na jednym preparacie. Leczenie hemoroidów nie może być wykonane jednotorowo, bo po prostu nie zadziała. Chyba, że hemoroidy są małe i dopiero się zaczęły – wtedy możecie mieć szczęście.

    Odpowiedz
  2. Leczenie hemoroidów zawsze musi być kompleksowe. Nie wystarczy np. zastosować zioła na hemoroidy i myśleć, że wszystko będzie w porządku. Trzeba przede wszystkim przegnać przyczyny hemoroidów. A te to przede wszystkim zatwardzenie i zaparcia.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *