Ze zbędnym owłosieniem ciała kobiety zmagają się niemalże od zawsze. Jeszcze w starożytności popularna była metoda usuwania włosków przy pomocy miodu. Dzisiaj panie maja na szczęście do dyspozycji wiele innych, bardziej skutecznych i komfortowych metod. Jedną z nich jest depilacja laserowa – jedyna jak dotąd technika, dzięki której raz usunięte włoski nigdy już nie odrastają. Niniejszy artykuł dokładnie opisuje tego rodzaju metodę, ze wskazaniem na jej wszelkie zalety i wady.

Czym jest depilacja laserowa?

To bezinwazyjna metoda, dzięki której zbędne owłosienie usuwane jest raz na zawsze. W tym celu wykorzystuje się wiązki światła laserowego, które wnikają w mieszek włosowy i skuteczne go niszczą. Światło lasera działa bezpośrednio na barwnik włosa, czyli melaninę. Każdy zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut, w zależności od wybranej partii ciała. Innowacyjne lasery mogą być wykorzystywane niemalże na każdej części. Najczęściej owłosienie usuwa się pod pachami, na kończynach dolnych, w okolicach bikini orz na twarzy. Zabiegi są bezbolesne, o ile zastosuje się specjalny, znieczulający żel. W innym przypadku pacjent może odczuwać lekkie szczypanie w momencie emisji światła. Aby efekt był zadowalający, należy zrealizować całą serię zabiegów, najczęściej od 3 do 6, w równych odstępach czasu. Jeszcze do niedawna, metodą laserową można było depilować jedynie włosy ciemne i mocne.

Dzisiaj nowoczesne urządzenia laserowe pozwalają zaś pozbywać się owłosienia bez względu na strukturę poszczególnych włosów. To doskonałe rozwiązanie zarówno dla brunetek jak i blondynek, które maja już dosyć ciągłych zabiegów depilacyjnych.

Przypomnijmy, że na przykład golenie kończyn metodą tradycyjną należy powtarzać średnio co 3-4 dni. Jest to dosyć uciążliwe szczególnie w okresie letnim.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przede wszystkim zabiegi depilacji laserowej należy wykonywać w okresie jesienno zimowym bowiem skóra nie może być opalona a po zabiegach poddawana działaniu promieni słonecznych – istnieje ryzyko powikłań w postaci przebarwień. Skórę należy oczyścić i ogolić, włoski nie mogą być dłuższe aniżeli 1 centymetr.

Warto jednak wiedzieć, że ich depilacja przed zabiegiem nie może odbywać się przy pomocy wosku czy depilatora.

Przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegów są podrażnienia skóry oraz choroby skóry, takie jak łuszczyca czy bielactwo a przed wykorzystaniem lasera niezbędna staje się wizyta kwalifikująca do zabiegu, którą powinien przeprowadzić doświadczony lekarz dermatolog.

Depilacja laserowa – Clinica Cosmetologica Gdańsk:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *