Okazuje się, że to nie wiek decyduje o naszym wyglądzie. Na miarę potrzeb i chęci zachowanie nieskazitelnie pięknej skóry twarzy, postał cały szereg bezpiecznych zabiegów, dzięki którym kobiety mogą być wiecznie młode. Koniec ze szpetnymi zmarszczkami i nieestetycznymi bruzdami, koniec z wiotką skórą, z licznymi przebarwieniami. Medycyna estetyczna skutecznie walczy dzisiaj z oznakami starości.
Pielęgnacja skóry 30+
To czas, kiedy na twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki. Najczęściej są mimiczne i występują w wyniku ruchu mięśni. Panie, które chcą cieszyć się dłużej idealnie gładką skórą powinny zdecydować się na botoks. Wstrzykiwanie w mięśnie toksyny botulinowej jest w pełni bezpieczne i powoduje wygładzenie zmarszczek mimicznych. Co więcej, efekty są czasowe a twarz nie przypomina maski. Botoks zalecany jest nie tylko w celu niwelowania pierwszych oznak starzenia się skóry, ale również w celu zapobiegania ich występowania w ogóle. Dermatolodzy zalecają jednak, by nie korzystać z tego rodzaju zabiegu przed ukończeniem 25 roku życia.
Pielęgnacja skóry 40+
To cera dojrzała, która wymaga wzmożonej pielęgnacji. Zabiegi na twarz muszą być więc odpowiednio dobrane bowiem cera dojrzała charakteryzuje się różnymi problemami. Uniwersalną metodą wygładzania pierwszych oznak wiotczenia skóry jest laseroterapia.
Przykładem może być laser Harmony XL, którego wiązki światła pobudzają naskórek do naturalnej regeneracji. Dzięki temu bruzdy zostają wygładzone a skóra idealnie napięta. Co więcej, światło laserowe pobudza komórki do produkcji kolagenu i elastyny – to naturalne substancje, które odpowiadają właśnie za utrzymanie skóry w odpowiednim napięciu.
Laseroterapię można stosować łącznie z innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej. Dla kobiet o cerze dojrzałej poleca się również mezoterapię igłową, która polega na wstrzyknięciu w tkanki skórne odpowiednio dobranych preparatów, dzięki którym następuje ich naturalna odbudowa.
Czy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są bezpieczne?
Okazuje się, że medycyna estetyczna to wciąż rozwijająca się gałąź medycyny, która wykazuje coraz większą skuteczność, przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa. Zanim dojdzie do wykonania poszczególnych zabiegów, pacjenta odbywa wizytę kwalifikującą, podczas której lekarz ocenia stan skóry i eliminuje ewentualne przeciwwskazania. Do takich zaliczyć można na przykład ciążę czy choroby skóry o podłożu bakteryjnym bądź wirusowym. Zabiegi trwają od kilku do kilkunastu minut i są dla pacjentki bezbolesne. Nie powodują tez żadnych powikłań natomiast dla dobrego efektu należy wykonywać je seriami.