Mało inwazyjna chirurgia naczyniowa jest jedną z najmłodszych dziedzin medycznych, bo ukształtowała się dopiero pod koniec XX wieku. Szybko jednak zyskała ogromna aprobatę lekarzy i popularność wyboru zabiegów tego rodzaju wśród pacjentów. Zabiegi mało inwazyjne, które pozwalają usuwać żylaki są nie tylko w pełni skuteczne, ale też szybkie, bezpieczne i całkowicie komfortowe dla chorych. Powikłania redukowane są do minimum a pacjent jeszcze tego samego dnia może wrócić do dotychczasowej aktywności fizycznej.
Operacje przy użyciu skalpela zostały wyparte przez kilkunastominutowe zabiegi laserowe, które są niezwykle precyzyjne, nie sprawiają bólu i nie pozostawiają trwałych śladów w postaci blizn.
Istota efektów estetycznych i fizycznych
Pacjenci z niewydolnością żylną zwracają uwagę na efekty kosmetyczne. Trzeba pamiętać, że żylaki są nie tylko problemem zdrowotnym, ale właśnie takim, które wpływają na nieatrakcyjny wygląd kończyn dolnych. Trzeba przy tym zaznaczyć, że wykonywane do tej pory operacje chirurgiczne pozostawiały na nogach trwałe blizny, które znacznie szpeciły ich wygląd. Laseroterapia pozwala uniknąć tego powikłania. Laserowe leczenie żylaków pozostawia jedynie niewielkie nacięcie, które znika całkowicie już po kilku dniach.
Ważny jest również wpływ zabiegów na ogólny stan zdrowia pacjentów. Laserowe usuwanie żylaków wykonywane jest jedynie przy zastosowanie znieczulenia miejscowego a nie tak jak w przypadku operacji, pełnej narkozy. To szansa dla chorych, których stan zdrowia nie pozwalał na poddanie się operacji usuwania żylaków przy znieczuleniu ogólnym.
Co ważne, usuwanie żylaków laserem jest zabiegiem punktowym, czyli wpływa jedynie na chore naczynia krwionośne. Zabiegi nie są inwazyjne, nie wpływają w żaden sposób na zdrowe tkanki. Laseroterapia nie wywołuje też żadnym ran, przez co nie jest konieczna jakakolwiek hospitalizacja i rekonwalescencja pacjenta. Nie odczuwa on żadnego bólu, może od razu wrócić do dawnej aktywności.
Innowacyjne technologia i specjalizacja lekarzy
Każdy zabieg wykonywany jest w oparciu o najnowocześniejszy sprzęt, pozwalający chirurgowi naczyniowemu na bieżącą kontrolę wszystkich parametrów. Ponieważ laseroterapia wykonywana jest przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego to lekarz pozostaje w stałym kontakcie z pacjentem, może z nim współpracować, wprowadzać ewentualne korekty czy podejmować szybkie decyzje w czasie rzeczywistym. Do tego zabiegi laserowe są jednorazowe, nie jest koniecznym ich powtarzanie.
Warto tez nadmienić, że obsługą najnowocześniejszego sprzętu do mało inwazyjnej chirurgii naczyniowej zajmują się doświadczeni chirurdzy naczyniowi, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje uczęszczając na liczne szkolenia, zagraniczne sympozja i konferencje.
Co więcej, same urządzenia laserowe działają w taki sposób, że automatycznie dobierają odpowiednie parametry do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Dzięki temu zabiegi są optymalnie skuteczne i bezpieczne, w trakcie ich realizacji nie pojawiają się żadne powikłania.
Istotnym jest fakt, iż ewentualne skutki uboczne czy konieczność korekt związana jest tylko i wyłącznie z błędami lekarskimi. W przypadku laseroterapii nie ma jednak o tym mowy bowiem badania kontrolne pracy chirurgów naczyniowych jasno potwierdzają, iż pełna skuteczność i prawidłowość mało inwazyjnych zabiegów wynosi nawet 99%. Warto jednak wybierać renomowane kliniki, w których pracują doświadczeni lekarze.