rozszerzone naczynka na twarzy

Popękane naczynka to przypadłość, na którą cierpią najczęściej kobiety. Według statystyk, zmiany skórne tego rodzaju występują nawet u 40% całej populacji żeńskiej.

Okazuje się, że główną przyczyną tejże dysfunkcji są uwarunkowania genetyczne – to aż 80% zdiagnozowanych przypadków. Ale to nie jedyna przyczyna bowiem tzw. pajączki pojawiają się również bardzo często w wyniku prowadzenia nieodpowiedniego stylu życia. Rozszerzone naczynka to też nierzadko efekt występowania innych chorób, w tym zaburzeń hormonalnych.

Gdzie pojawiają się rozszerzone naczynka?

Pajączki u kobiet pojawiają się najczęściej na skórze twarzy – w środkowej jej części, na policzkach i w okolicach nosa oraz na kończynach dolnych – głównie na podudziach, udach oraz łydkach.

Warto wiedzieć, że pajączki to nie tylko defekt kosmetyczny, ale także problem zdrowotny i właśnie dlatego kobiety powinny kierować się do dermatologów celem ich niwelowania. Na szczęście są na to skuteczne sposoby.

Nadal jednak w ogromnej większości, problem ten jest bagatelizowany. Kobiety uznają pajączki za problem estetyczny i jeśli pojawiają się na skórze twarzy to zakrywane są grubą warstwą makijażu. To zły kierunek działań bowiem problem będzie się pogłębiał.

Podobnie dzieje się w przypadku naczynek na kończynach dolnych. Nieleczone prowadzą do powstawania żylaków, które są już nie tylko nieestetyczne, ale i niebezpieczne dla zdrowia. Ich następstwem są bardzo często żylaki, które wiązać się mogą z powstaniem zatoru żylnego a nawet śmierci pacjentki.

Kiedy usuwać naczynka?

Zamykanie naczynek to proces długotrwały i dermatolodzy zalecają rozpoczęcie terapii w okresie jesienno zimowym. Pamiętajmy, że działanie lasera nie powinno przebiegać w porach roku, które charakteryzują się nadmiernym działaniem promieni słonecznych – mogłoby to wiązać się z powikłaniem w postaci licznych przebarwień na skórze pacjenta.

Warto zaznaczyć, że laserowe zamykanie naczynek musi być wykonywana w serii zabiegów a o konkretnej ilości może decydować jedynie lekarz. Doświadczeni specjaliści jeszcze przed podjęciem decyzji o wykonaniu pierwszego zabiegu zawsze przeprowadzają z pacjentem wizytę kwalifikującą, podczas której wykluczane są ewentualne przeciwwskazania. W przypadku kobiet to między innymi ciąża. Zabiegi nie zostaną wykonane również u osób, które borykają się z chorobami skóry, takimi jak świerzb czy bielactwo.

Jeśli kobieta decyduje się na zabiegi laserowe to warto wykonywać je jedynie w najlepszych gabinetach dermatologicznych i renomowanych klinikach medycyny estetycznej, w których zatrudniani są najlepiej wykwalifikowani lekarze, mający do dyspozycji urządzenia o najnowocześniejszej technologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *