Stulejka to problem ze zbyt wąskim ujściem napletka. Taka sytuacja jest zazwyczaj związana z dyskomfortem podczas oddawania moczu i często uniemożliwia utrzymanie właściwej higieny. To z kolei prowadzi zazwyczaj do stanów zapalnych spowodowanych rozwojem bakterii w okolicy żołędzi. W skrajnych przypadkach, gdy mężczyzna nie zdecyduje się na zastosowanie odpowiedniego leczenia, bakterie mogą trafić do układu moczowego i spowodować zapalenie pęcherza moczowego i nerek. Zbyt długo utrzymujący się stan zapalny penisa może doprowadzić nawet do powstania raka. Bardziej banalnym problemem, który zazwyczaj powoduje stulejka jest nieprzyjemny zapach z okolic intymnych. By nie dopuścić do takiej sytuacji, najlepiej jest zdecydować się na rozpoczęcie właściwego leczenia.

Urolog Gdańsk - Lifemedica GdańskAby rozwiązać problem ze stulejką nie trzeba od razu zgłaszać się do urologa. Obecnie wystarczy wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, który wypisze odpowiednie skierowanie. W przypadku, gdy problem jest już poważniejszy można wybrać zabieg przeprowadzony prywatnie. Choć cena takiego zabiegu waha się od kilkuset złotych do nawet dwóch tysięcy, to jednak zaletą jest znacznie szybsze przeprowadzenie zabiegu, jeśli oczywiście w danej sytuacji jest to możliwe. Operacja stulejki może być przeprowadzona dopiero po wykonaniu odpowiednich badań, które pozwalają ocenić, czy pacjent może zostać znieczulony. W przypadku jakichkolwiek stanów zapalnych konieczne jest najpierw ich wyleczenie. Dopiero potem możliwe jest przeprowadzenie zabiegu – w innym przypadku mogłoby dojść do poważniejszych zakażeń.

Czytaj więcej o chorobach urologicznych: http://chorobyukladumoczowego.pl/

W sytuacji gdy pacjent zdecydował się na zabieg, kiedy jeszcze nie doszło do poważniejszych problemów, sama operacja może być zwykle przeprowadzona bardzo szybko. Czas jej trwania do zazwyczaj trzydzieści minut, po których pacjent może opuścić szpital, jeśli tylko nie dojdzie do powikłań, takich jak na przykład nadmierne krwawienie. Po powrocie do domu konieczne jest pielęgnowanie rany zgodnie z zaleceniami lekarza.

O ile rana goi się w sposób prawidłowy, powrót do pełnej sprawności zajmuje kilka tygodni. Warto pamiętać, że choć powrót do domu ze szpitala następuje bardzo szybko, to jednak nie można od razu zdecydować się na powrót do pracy. Warto także unikać ciężkich prac, by dać organizmowi odpocząć po operacji.

Udana operacja stulejki poprawia komfort współżycia. Ponadto mężczyzna, który poddał się zabiegowi przestaje być zagrożeniem dla partnerki – bakterie rozwijające się w wyniku nieleczonej stulejki mogą zostać przeniesione podczas stosunku seksualnego i powodować raka szyjki macicy. Często można także zauważyć, że mężczyzna wraz z wyleczeniem stulejki odzyskuje również równowagę psychiczną.

Obecnie tego typu zabieg mogą przeprowadzać zarówno chirurdzy ogólni jak i chirurdzy specjalizujący się w zakresie medycyny estetycznej. Warto pamiętać, że obecnie coraz więcej panów decyduje się na operację usunięcia stulejki lub nawet na częściowe obrzezanie, by poprawić efekt estetyczny. W takim przypadku wybierają jednak prywatne kliniki niż państwowe szpitale.

Zobacz inne artykuły w magazynie na zdrowie – magazynnazdrowie.pl

Ten artykuł ma 1 komentarz

  1. Przy stulejce współżycie jest praktycznie niemożliwe, więc operacja jest konieczna. Niestety wszyscy reagujemy tak samo i najpierw próbujemy bo może się coś uda. Nie uda się, kochani, wiem co mówię.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *