Na czym polega endermologia? Obecnie salony kosmetyczne oferują różnego rodzaju wyszczuplające i antycellulitowe zabiegi na ciało. Nie wszystkie z nich są jednak skuteczne i warte uwagi. Na tym tle bardzo pozytywnie wyróżnia się endermologia, czyli masaż podciśnieniowy. Czym jest endermologia i kiedy warto ją stosować? Czego możemy się spodziewać podczas zabiegu?

W jakim celu stosuje się endermologię?

Endermologia stosowana jest przede wszystkim w celu walki z nadwagą, redukcji cellulitu, zmniejszenia otłuszczeń występujących lokalnie i kształtowania sylwetki. Faktycznie, dzięki enedermologii, po serii zabiegów można zacząć nosić ubrania mniejsze nawet o dwa rozmiary. Co ważne, endermologia pozwala na precyzyjne wyszczuplanie dokładnie tych obszarów, z którymi mamy problem. Podczas ćwiczeń fizycznych najczęściej nie jest to możliwe. Nie są to jednak jedyne pozytywne efekty jakie niesie za sobą masaż podciśnieniowy. Dzięki zastosowaniu tej metody nasza skóra jest dobrze napięta, jędrniejsza, objawy starzenia się znikają. Co ważne, endermologię można stosować nie tylko na ciało, ale i na twarz, szyję, dekolt czy biust.

Na czym polega zabieg?

Zabieg endermologii trwa około 35-45 minut. Jest całkowicie bezbolesny. Podczas zabiegu jesteśmy przebrani w specjalny strój, który sprawia, że urządzenie nie ma bezpośredniego kontaktu z naszą skórką. Zabieg polega na masażu, który wykonywany jest przy pomocy sterowanej komputerowo głowicy. Składa się ona z dwóch rolek, które pracują niezależnie i komory ssącej. W czasie, gdy jesteśmy masowani, fałd skóry jest wciągany między rolki. W ten sposób skóra jest rolowana nie tylko na zewnątrz, ale i od wewnątrz – to sprawia, że masaż niezwykle skuteczny, gdyż oddziałuje na wszystkie partie skóry, również te głębokie. Zastosowanie właśnie tej metody sprawia, że możliwe jest dostosowanie intensywności zabiegu do poszczególnych partii ciała.

Zobacz na Youtube: Endermologia w Clinica Cosmetologica Gdańsk

Kiedy rezultaty endermologii będą widoczne?

Aby rezultaty endermologii były jak najlepiej widoczne, zalecane jest wykonanie serii zabiegów. Optymalne rezultaty daje wykonanie 16-20 zabiegów – oczywiście, można w salonie kosmetycznym wykupić pojedyńczy zabieg, ale zwykle najbardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie wykupienie od razu pakietu – w takim przypadku zwykle możemy liczyć na atrakcyjniejszą cenowo ofertę. Na początku endermologia powinna być wykonywana dwa razy w tygodniu, potem, gdy pierwsze zmiany będą już widoczne, wystarczy wykonywać ją raz w tygodniu. Potem warto jeszcze stosować zabiegi podtrzymujące – raz w miesiącu.

Jak dbać o ciało stosując endermologię?

Pamiętajmy o tym, że efekty zabiegów możemy łatwo zmarnować, jeśli stosując je będziemy objadać się i zrezygnujemy z aktywności fizycznej. W czasie gdy stosujemy endermologię warto wykonywać dwa razy w tygodniu lekkie ćwiczenia gimnastyczne, oraz zadbać o swoją dietę – ograniczyć spożywanie cukrów prostych i tłuszczów, wzbogacić posiłki o błonnik. Dla uzyskania odpowiedniego efektu drenującego ważne będzie również abyśmy wypijali dziennie co najmniej 2,5 litra płynów.

Okiem eksperta:

Zabieg Endermologia MOBILIFT ma moc ujędrniania piersi i odmładzania dłoni. Bardzo często wybierają go panie, które mają za sobą poród i karmienie piersią lub których biust po prostu stracił jędrność z wiekiem. Dzięki niemu, piersi odzyskują dawną świetność, wiotka skóra obkurcza się i ujędrnia, a jej ogólna jakość ulega wyraźnej poprawie – mówi dermatolog z Clinica Dermatologica Gdańsk

This article has 2 comments

  1. I to jest właśnie to – nowoczesne pozbywanie się cellulitu. Kiedyś stosowali okłady, jakieś kapusty i inne cuda, a teraz okazuje się, że można pstryknąć laserem i prawie każdą dolegliwość załatwić. Podoba mi się rozwój medycyny. Idzie to dobrze w dobrym kierunku.

    Odpowiedz
  2. Masaż podciśnieniowy dobrze napina skórę. Dzięki temu wygląd nie jest od razu gorszy, ale poprawia się praktycznie z zabiegu na zabieg. Pozwala to na skuteczną walkę.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *