Depilacja laserowa jest zabiegiem, który jest szczególnie polecany osobom, których włosy mają tendencję do szybkiego odrastania, jak również tych, na których skórze pojawiają się częste stany zapalne zaraz po goleniu. Laserowa depilacja w Gdyni posiada wiele plusów (więcej tutaj: http://vectusgdynia.pl/kobiety/), a w roli najważniejszego z nich występuje fakt, że nie tylko usuwa ona niepożądane owłosienie, ale także wpływa na dobrą kondycję skóry. Sami wybieramy część ciała, na której ma zostać zastosowane usuwanie owłosienia laserem. Zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie, aby była jego efekty były trwałe, ale już po pierwszym z nich można cieszyć się idealnie gładką skórą.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej, co możemy wśród nich wyróżnić?

Jak każdy zabieg, który przeprowadza się w gabinecie kosmetycznym ma ona pewne istotne kryteria, które pacjent musi spełniać. To znaczy takie, bez których nie może zostać podjęta depilacja laserowa. Przeciwwskazania to między innymi:

 • świeżo opalona skóra tuż przed datą przeprowadzenia zabiegu;
 • przyjmowanie przez pacjenta lekarstw światłouczulających, ich obecność w organizmie może wywołać złe reakcje skóry na światło (zarówno słoneczne, jak i laserowe). Wśród środków zabronionych znajdują się między innymi leki antydepresyjne oraz antybiotyki stosowane podczas leczenia zmian skórnych trądzikowych;
 • depilacja laserowa w ciąży;
 • niewyleczone nowotwory, jeśli natomiast w organizmie pacjenta występowały w przeszłości zmiany nowotworowe i zostały one wyleczone – obowiązkowa jest konsultacja z lekarzem prowadzącym;
 • infekcje wirusowe;
 • infekcje bakteryjne;
 • grzybica wstępująca w obrębie partii ciała, na której ma być przeprowadzony zabieg;
 • używanie środków samoopalających przed zabiegiem;
 • siwe, rude bądź blond włosy w miejscu, na którym ma być przeprowadzona depilacja laserowa. Efekty mogą być niezadowalające dla klienta.

Depilacja laserowa, a ciąża

Tak jak zostało wspomniane wcześniej, zabieg ten nie jest zalecany paniom będącym przy nadziei.

Depilacja laserowa, opinie kobiet oraz mężczyzn, którzy zdecydowali się na zabieg dowodzą, że jest on niezwykle skuteczny i wart by z niego skorzystać. Wiele osób zadaje sobie pytanie: „Czy depilacja laserowa boli?” Otóż nie, zabieg ten jest zupełnie bezbolesny, a więc śmiało można pozbyć się swoich obaw. Trwała depilacja cieszy się coraz większą popularnością wśród konsumentów. Jest tak ponieważ zapewnia ona wygodę i pełen komfort. Usuwanie włosów laserem to gwarancja gładkiej skóry, która utrzymywać może się nawet przez długie lata.

Depilacja laserowa – cena zabiegu

Wielu pacjentów zastanawia się nad tym jak wyglądają kwestie finansowe związane z zabiegiem jakim jest depilacja laserowa. Koszt jej wykonania zależny jest od partii ciała, na której ma być zastosowany i rozpoczyna się od 150 zł, a kończy niekiedy nawet na 800 zł. Nie mnie tego – jego skuteczność jest tego warta. Depilację laserową poleca się kobietom i mężczyzną w każdym wieku.

Depilacja laserowa – jak się przygotować?

Depilacja laserowa, skutki uboczne nie będą szły ze sobą w parze jeśli:

 • sześć miesięcy przed zabiegiem zrezygnujemy z używania retinoidów;
 • miesiąc przed wykonaniem depilacji laserem nie będziemy golić partii ciała, które mają być potraktowane laserem;
 •  zrezygnujemy z wystawiania skóry na działanie promieni słonecznych kilka tygodni przed wykonaniem zabiegu jakim jest depilacja laserowa. Oparzenia wówczas zostaną wyeliminowane.

Depilacja laserowa, ile zabiegów aby uzyskać wymarzony efekt?

Zalecana ilość wizyt w gabinecie kosmetycznym to trzy, niekiedy pięć. Jeśli u pacjenta stwierdzono problemy natury hormonalne, należy powtórzyć większą ilość zabiegów.

Cały zakres na stronie salonu Clinica Cosmetologica w Gdyni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *