Karboksyterapia to jedna z najskuteczniejszych metod leczenia oraz odbudowy skóry, w tym owłosionej skóry głowy. Polega na podskórnym podaniu dwutlenku węgla na zmieniono chorobowo obszary. Okazuje się, że dwutlenek węgla rozszerza naczynia krwionośne, co z kolei przyczynia się do zwiększenia przepływu krwi do obszaru poddawanego terapii. CO2 w organizmie człowieka silnie pobudza krążenie, dzięki czemu dochodzi do zwiększenia ilości tlenu oraz substancji odżywczych.

Karboksyterapia w leczeniu nadmiernego wypadania włosów

Zabieg karboksyterapii wykorzystywany jest do leczenia różnych rodzajów łysienia oraz problemów związanych z nadmierną utratą włosów. Podskórne podawanie dwutlenku węgla jest terapią, którą można łączyć z innymi metodami leczenia, dzięki czemu pacjent może liczyć na spotęgowanie efektu wzrostu włosów. Połączenie karboksyterapii z osoczem bogatopłytkowym w wielu przypadkach daje znacznie bardziej satysfakcjonujące efekty. Konsekwencją oddziaływania podanego podskórnie dwutlenku węgla jest zwiększenie produkcji kolagenu oraz elastyny, które są niezbędne do prawidłowego wzrostu oraz ujędrnienia skóry. Zaletą tego rodzaju zabiegu zabiegów jest to, że daje efekty już w krótkim czasie, jest małoinwazyjna, nie niesie ze sobą niepożądanych skutków ubocznych, a dodatkowo dobrze tolerowana przez pacjentów.

Czytaj więcej: http://drtrycholog.pl/zabiegi/karboksyterapia-reology2/ – karboksyterapia na włosy (w leczeniu łysienia)

Jak wygląda zabieg karboksyterapii?

Długość trwania zabiegu karboksyterapii jest uzależniony od stadium choroby, czyli d leczonego obszaru i może potrwał od kilku do kilkudziesięciu minut. Do przeprowadzenia zabiegu nie jest konieczne zastosowanie znieczulenia, ponieważ karboksyterapia jest bezbolesna i wykonuje się ją za pomocą precyzyjnych urządzeń wyposażonych w igły o bardzo cienkiej średnicy, które podgrzewane są gazem. Pacjenci nie muszą obawiać się skutków ubocznych, ponieważ karboksyterapia nie wywołuje negatywnych skutków ubocznych, a po przeprowadzeniu zabiegu można powrócić do wykonywania sowich codziennych czynności.

Karboksyterapia jest profesjonalnym zabiegiem medycznym, podczas którego wykorzystuje się dwutlenek węgla. Stosuje się nie tylko w celach leczniczych, ale także w celach upiększających, dlatego też zyskuje coraz więcej popularności medycynie estetycznej oraz kosmetologii.

Dwutlenek węgla można wstrzykiwać śródskórnie lub podskórnie za pomocą innowacyjnego urządzenia Reology2. Po wniknięciu CO2 w osławioną skórę głowy, dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych, szybszego przepływu krwi oraz odnawiania komórek. W następstwie tych procesów dochodzi do wzmożonej produkcji kolagenu, powstawania nowych naczyń krwionośnych oraz aktywacji procesów regeneracyjnych skóry. Karboksyterapia zwykle trwa kilkanaście minut. W celu uzyskania satysfakcjonujących efektów należy przeprowadzić serię od czterech do ośmiu zabiegów z częstotliwością raz w tygodniu. Warto wspomóc się także dodatkowymi metodami leczenia, które przyczynią się do wzmocnienia efektu wzrostu włosów i możliwości uzyskania w krótkim czasie spektakularnych efektów. Karboksyterapia może być stosowana na całej skórze owłosionej głowy. Efektem tego rodzaju zabiegów jest zahamowanie wypadania włosów, poprawa ukrwienia skóry głowy oraz pojawienie się nowych włosów. Przeciwskazaniem do wykonania karboksyterapii jest ciąża oraz osoby borykające się z zaburzeniami krzepnięcia krwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *