Zabiegi na cellulit

W czasach, kiedy obecne kanony piękna wyznaczają trendy, zgodnie z którymi atrakcyjność fizyczna oceniana jest na podstawie braku jakichkolwiek niedoskonałości skóry, wręcz koniecznością staje się dbanie o jej odpowiednią kondycję. Skóra ma być gładka, idealnie napięta, w żadnym wypadku wiotka czy pomarszczona i dotyczy to zarówno naszych twarzy jak i reszty ciała.

Jak więc dbać o piękno zewnętrzne skoro uznaje się, iż nawet 90% kobiet, które mieszkają w krajach wysoce rozwiniętych cierpi na przykład na cellulit? Co więcej, dysfunkcje skórne tego rodzaju są podobno uwarunkowane genetycznie bądź związane z zaburzeniami hormonalnymi, które ciężko niwelować.

Kto cierpi na cellulit?

Piękna skóra to nie lada wyczyn dla kobiet, które są obarczone występowaniem pomarańczowej skórki. Ta pojawia się na ciele w wyniku nierównomiernie rozkładanego tłuszczu z ponieważ głównym winowajcą tej dysfunkcji są hormony – estrogeny, to właśnie dlatego na cellulit nie cierpią praktycznie wcale mężczyźni. Problemy z tego rodzaju niedoskonałościami skóry zaczynają się już w wieku dojrzewania. Nadmiar wspomnianych hormonów doprowadza do odkładania się tkanki tłuszczowej w poszczególnych partiach ciała: na brzuchu, biodrach, udach czy pośladkach. Ta sama sytuacja powiela się w trakcie menstruacji, ciąży, okresu karmienia piersią czy procesów menopauzalnych więc tak naprawdę trudno im zapobiec.

Okazuje się także, że cellulit powstaje dużo częściej i szybciej u osób, które prowadzą nieodpowiedni tryb życia. Mowa tutaj o złej diecie, raku ruchu, noszeniu obcisłych ubrań czy nabytych wadach postawy. Nie pomaga również nałóg papierosowy, kawa oraz alkohol. Na szczęście, chociaż samo powstawanie pomarańczowej skórki jest praktycznie nieuchronne to usuwanie cellulitu jest możliwe.

Skuteczne sposoby na cellulit

Na początku warto zaznaczyć, że redukcja cellulitu jest zawsze procesem żmudnym i długotrwałym, ale da się go zwalczyć. Najlepsze efekty uzyskuje się poprzez zastosowanie terapii łączonej, czyli takiej, gdzie równolegle przebiega realizowanie kilku zabiegów antycellulitowych. Zdaniem dermatologów, do najbardziej skutecznych metod zaliczają się te, które wchodzą w skład medycyny estetycznej. Mowa tutaj o peelingach, mezoterapii, laseroterapii czy masażach mechanicznych z podciśnieniem, takich jak endermologia. Pomocniczo można stosować środki kosmetyczne, które mają działać antycellulitowo. Te na pewno nie będą skuteczne przy samodzielnym stosowaniu natomiast wraz z wykorzystaniem profesjonalnych zabiegów staną się doskonałą bazą w celu ujędrniania skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *